Dve striebra pre Mucha Sekt z Prague Wine Trophy 2021

pwt2021-h-sk-png

Špičkové Mucha Sekty inšpirované tvorbou Alfonsa Muchu žnú úspechy nielen v zahraničí, ale aj na domácej pôde. PRAGUE WINE TROPHY 2021 ocenila hneď dva produkty z tejto rady skvelých sektov. Striebornú medailu získal Mucha Sekt De Luxe Doux a tiež Mucha Prosecco D.O.C.

Na medzinárodnej súťaži PRAGUE WINE TROPHY 2021, ktorá je čo do počtu hodnotených vzoriek najväčšiu medzinárodnú súťaž vín v Českej republike, vína hodnotia členovia odbornej komisie, ktorú zostavuje organizátor z domácich a medzinárodných degustátorov, enológov, predajcov vína a odborných novinárov, ktorí sú kvalifikovaní hodnotiť vína z celého sveta. Každý hodnotiteľ hodnotí víno na základe vlastnej senzorickej analýzy a vínu udeľuje známku v rozmedzí štandardnej medzinárodnej 100-bodovej stupnice.

 

Vína značky Mucha Sekt pochádzajú z prémiových vinárskych oblastí a podliehajú najnovším trendom v oblasti spracovania hrozna aj samotnej výroby vína. Všetky produkty z elegantnej série ART DU VINS sú typické svojou ovocnou sviežosťou. „Naše produkty vynikajú nielen skvelými chuťovými kvalitami, ale tiež na prvý pohľad zaujmú nevšedným dizajnom každej fľaše, ktorý čerpá z Muchovej nadčasovosti a zmyslu pre štýl a krásu. Veľmi nás teší, že náš Mucha Sekt De Luxe Doux aj Mucha Prosecco D.O.C boli ocenené odborníkmi na takto prestížnej domácej súťaži. Nie je to ale jediná súťaž, kde zberáme úspechy. V roku 2019 Mucha Sekty na Mundus Vini získali dve medaily. Zlatú za Mucha Sekt Brut a striebornú za Mucha Sekt Demi Sec. V rovnakom roku získal Mucha Sekt Brut aj striebro na Berliner Wine Trophy a tento rok bol v Berlíne ocenený zlatou medailou náš Mucha Sekt Rosé Sec,“ vymenúva úspechy posledných rokov Zdzisław Dalecký, riaditeľ spoločnosti Soare sekt a.s.

 

Zákazníci si môžu vyberať z pestrej ponuky štýlových sektov z kolekcie Alfonza Muchu, ktorá obsahuje ako alkoholické, tak aj nealkoholické varianty. Sortiment je doplnený o jedinečnú kolekciu tichých odrodových vín ART DU VINS inšpirovanú každodennom bytím, tvorivosťou a úspechom Alfonza Muchu počas jeho pôsobenia vo Francúzsku.

 

Každá fľaša na sebe nesie iné Muchovo dielo. „Štyri ročné obdobie boli pre umelca veľkou inšpiráciou, pretože vytvoril dokonca dve rôzne série obrazov na túto tému so zhodným názvom Les Saisons. Jednu v roku 1896, druhú o 4 roky neskôr. Séria vždy ukazuje štyri rôzne ženy, kde každá predstavuje jedno zo štyroch ročných období. Leto reprezentuje kráska v jemných ružových šatách, ktorá je celá zahalená do slnečných teplých lúčov. Rovnako tak sa v slnečných lúčoch kúpe hrozno starobylej odrody Glera, ktorej zber prebehne až vo chvíli, keď majú bobule ideálnu zrelosť. Vďaka tomu si môžete v každej fľaši nášho Mucha Prosecca D.O.C. (Denominazione di origine controlli) z vinárskej oblasti Veneto vychutnať príjemnú a krehkú chuť, ktorá je sprevádzaná vôňou čerstvého ovocia s náznakmi zeleného jablka,“ hovorí brand manažérka Soare sekt Barbara Kozielová.

 

Roku 1898 vzniklo Muchovo dekoratívné panó Kvety (Les Fleures). „Štyri panely nazvanej Ruže, Iris, Karafiát a Ľalie vzdávajú hold flóre, ktorú secesie priamo zbožňovala. Práve dielo Karafiát z tejto série zdobí fľašu nášho najsladšie sektu Mucha Sekt De Luxe Doux. Ľahká kvetinová vôňa a jemné dlhé perlenie sa snúbi s nevtieravou sviežosťou jeho ovocnej chuti. Skvele sa preto hodí k dezertom,“ dodává Maroš Puškár, obchodní ředitel společnosti Soare sekt a.s.


Vlani v júli uplynulo 160 rokov od Muchovho narodenia. „Som veľmi rád za dlhoročnú spoluprácu našou nadácie so spoločnosťou Soare sekt. Navyše aj spojenie našej rodiny so svetom dobrého vína trvá už veľa rokov. Prvá zmienka o ňom totiž siaha až do pätnásteho storočia, konkrétne do roku 1488, kdy Voršila Muchapeková "prikázala vinohrad v Rovni strýkovi svojmu Muchovi a k tomu tri drejlinky vína". Môj dedko Alfons Mucha prežil veľa krásnych časov s pohárom dobrého vína v ruke,“doplnil k zisku medailí John Mucha, prezident Mucha Foundation.

 

 

Na vašom súkromí nám záleží!

Tento web používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.