Päť strieborných medailí pre Mucha Sekt z Prague Wine Trophy 2022

2022-07-01-prague-wine-trophy-1740-870-px-01-png

Špičkové Mucha Sekty inšpirované tvorbou Alfonsa Muchy dokázali znásobiť svoj minuloročný medailový úspech z Prahy. Prestížna súťaž PRAGUE WINE TROPHY 2022 tentoraz ocenila namiesto dvoch hneď päť rôznych Mucha Sektov. Striebornú medailu získal Mucha Sekt Brut, Mucha Sekt Demi Sec, Mucha Sekt Rosé Sec, Mucha Sekt De Luxe Doux a tiež Mucha Sekt ICE.

 

Na medzinárodnej súťaži PRAGUE WINE TROPHY 2022, ktorej história siaha až do roku 2002 a ktorá je čo do počtu hodnotených vzoriek najväčšia medzinárodná súťaž vín v Českej republike, hodnotia vína členovia odbornej komisie, ktorých menuje organizátor z domácich a medzinárodných degustátorov, enológov, predajcov vína a odborných novinárov, ktorí sú kvalifikovaní hodnotiť vína z celého sveta.

 

Naše sekty aj tento rok ukazujú svoju kvalitu. Boli už ocenené na Cuvée 2022 Ostrava a teraz potvrdili a znásobili svoje minuloročné úspechy práve na Prague Wine Trophy. Verím preto, že sa nám bude v súťažiach dariť rovnako ako vlani, kedy sme uspeli tak na medzinárodných súťažiach ako je Mundus Vini, Berliner Wine Trophy a Víno TERRA WAG, ako aj na domácich súťažiach, kde sme bodovali na Prague Wine Trophy, súťaži TOP 77 vín v Českej republike, vo Voľbe spotrebiteľov, alebo v Kutnej Hore na súťaži O Pohár Karola IV. Mucha Sekty vynikajú nielen skvelými chuťovými kvalitami, ale aj na prvý pohľad zaujmú nevšedným dizajnom každej fľaše, ktorý čerpá z Muchovej nadčasovosti a zmyslu pre štýl a krásu,“ približuje úspechy posledných rokov Zdzisław Dalecki, riaditeľ spoločnosti Soare sekt a.s.

 

Zákazníci si môžu vyberať z pestrej ponuky štýlových sektov z kolekcie Alfonsa Muchy, ktorá obsahuje ako alkoholické, tak aj nealkoholické varianty vrátane novinky v podobe ružovej verzie Mucha Sekt ICE ocenenej v Prahe striebrom. Novinka Mucha Sekt ICE ROSÉ ponúka všetkým milovníkom bubliniek jedinečnú kombináciu príjemnej ovocnej vône divokých malín, aromatických tónov zrelých lesných jahôd a výrazného, ​​a napriek tomu jemného perlenia. V bohatej korune tohto sviežeho sektu sa pri nalievaní zaligoce nádherná ružová farba a tóny zrelého lesného ovocia vynikajú v jeho dokonale vyváženej chuti. Štyri kocky ľadu, jeden väčší vínový pohár a Mucha Sekt ICE ROSÉ – tak chutí ružové umenie na ľade.

 

„Šumivé vína značky Mucha Sekt pochádzajú z prémiových vinárskych oblastí a podliehajú najnovším trendom v oblasti spracovania hrozna i samotnej výroby sektov. Všetky naše produkty sú typické svojou ovocnou sviežosťou a každá fľaša na sebe nesie iné Muchovo dielo,“ dodáva Brand manažérka Soare sekt Barbara Kozielová.

 

Tento rok v júli uplynie už 162 rokov od Muchovho narodenia. „Som veľmi rád za dlhoročnú spoluprácu našej nadácie so spoločnosťou Soare sekt. Navyše aj spojenie našej rodiny so svetom dobrého vína trvá už mnoho rokov. Prvá zmienka o ňom totiž siaha až do pätnásteho storočia, konkrétne do roku 1488, kde Voršila Muchapeková „rozkázala vinohrad v Rovni strýkovi svojmu Muchovi ak tomu tri drejlinky vína“. Môj starý otec Alfons Mucha prežil mnoho krásnych časov s pohárom dobrého vína v ruke,“ doplnil k úspechu v súťaži John Mucha, prezident Mucha Foundation.

Na vašom súkromí nám záleží!

Tento web používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.