Mucha Sekt ICE získava zlatú medailu na prestížnom Danube Wine Challenge 2023

mucha-sekt-ice-dwch2023-1400x700-png

Súťaž Danube Wine Challenge, ktorá je členom Svetovej federácie veľkých medzinárodných súťaží vína a destilátov VINOFED a koná sa pod patronátom Medzinárodnej organizácie pre vinič a víno OIV ocenila Mucha Sekt ICE zlatou medailou. V tvrdej konkurencii vinárov z rôznych krajín sa vyšvihol na samý vrchol a získal uznanie od panela odborných porotcov. Ocenenie preto bezpochyby potvrdzuje excelentnú kvalitu a vynikajúcu chuť tohoto jedinečného sektu. 

 

Podľa prísnych pravidiel OIV môžu byť v súťaži pod jej patronátom pridelené medaily najviac tridsiatim percentám všetkých hodnotených vín. O vysokej kvalitatívnej úrovni tohto ročníka Danube Wine Challenge svedčí, že mnoho vín, ktoré dostali viac ako 85 bodov, čo je hranica pre striebornú medailu, zostalo bez ocenenia. 30%-ný limit znamenal, že medaile sa mohli udeliť až od hodnotenia 87,80 bodu.

 

Vína značky Mucha Sekt pochádzajú z prémiových vinárskych oblastí a podliehajú najnovším trendom v oblasti spracovania hrozna i samotnej výroby vína. Zástupcovia spoločnosti Soare Sekt Slovakia sú nadšení a hrdí, že ich produkt bol ocenený na takej významnej súťaži. „Naše produkty vrátene Mucha Sekt ICE sa vyznačujú nielen vynikajúcou chuťou, ale aj svojou sviežosťou, plnosťou a harmóniou. Na prvý pohľad zaujmú aj nevšedným dizajnom každej fľaše, ktorý čerpá z Muchovej nadčasovosti a zmyslu pre štýl a krásu. Veľmi nás teší, že náš Mucha Sekt ICE bol ocenený odborníkmi na takto prestížnej medzinárodnej súťaži. Navyše toto nie je náš jediný medailový úspech. Naše sekty pravidelne vozia medaily z Prague Wine Trophy, Berliner Wine Trophy a ďalších prestížnych súťaží,“ hovorí riaditeľ spoločnosti Michal Šuša. 

 

Zákazníci spoločnosti Soare sekt a.s. si môžu vybrať z pestrej ponuky štýlových sektov z kolekcie Alfonza Muchu, ktorá zahŕňa alkoholické aj nealkoholické varianty, pričom ružová je vhodná aj pre vegánov. Sortiment je doplnený práve o jedinečnú kolekciu letných sektov typu ICE, ktoré sa servírujú na ľade. Môžete ich ochutnať v bielej a ružovej variante.

 

"Toto víťazstvo na Danube Wine Challenge 2023 je pre nás nielen obrovskou cťou, ale aj potvrdením našej oddanosti kvalite a vášne pre výrobu vynikajúcich sektov," uviedol Maroš Puškár, riaditeľ pre tradičný trh. "Tešíme sa, že môžeme našim zákazníkom ponúknuť to najlepšie z nášho portfólia a prispieť k rozvoju nášho vinárstva."

 

Každá fľaša na sebe nesie iné Muchovo dielo. Do série "Album de la Décoration" pravdepodobne z roku 1900 patria dve veľmi vzácne pôvodné litografie Byzantine & Langage des Fleurs. „Pre Mucha Sekt ICE sme spoločne s Johnom Muchom vybrali dielo nesúci názov Byzantine, ktoré bolo jeho dedkom Alfonzom Muchom navrhnuté ako textilný dizajn pre Atelier C.G. Forrer, čo bola parížska spoločnosť zaoberajúca sa priemyselným dizajnom tapiet a textilu. Tento Muchov dizajn bol následne roku 1900 reprodukovaný v L'Album de la Décoration, ktorý predstavoval vzorky dekoratívnych návrhov vtedajších francúzskych grafikov. Centrálnym prvkom diela je byzantská žena s hustými kaderami obklopená sviežimi kvetinovými vzormi. Jej zvodný pohľad k nám preniká cez okrúhle ornamenty, oblé stonky a ich bohaté okvetie, ako by priamo pozýval do sladkej kvetinovej vône jedinečného Mucha Sekt ICE. Divoká krása tohto nesmierne osviežujúceho sektu sa ukrýva v jeho okrúhlej chuti a nádhernej a veľmi bohatej kvetinovej vôni. Naviac má dielo Byzantine ešte sestru s prekrásnym názvom Langage des Fleurs - Jazyk kvetov, ktorú sme využili pre náš druhý ICE produkt v ružovom variante,“ dodáva Brand manažérka Soare sekt Barbara Kozielová.

 

Tento rok v júli uplynie už 163 rokov od Muchovho narodenia. „Som veľmi rád za dlhoročnú spoluprácu našej nadácie so spoločnosťou Soare sekt. Sekty Soare sa tešia dlhodobej priazni ako českých a slovenských spotrebiteľov, tak odborníkov, čo dokazuje zlatá medaila pre Mucha Sekt ICE z prestížnej medzinárodnej súťaže Danube Wine Challenge. Navyše aj spojenie našej rodiny so svetom dobrého vína trvá už mnoho rokov. Prvá zmienka o ňom totiž siaha až do pätnásteho storočia, konkrétne do roku 1488, kde Voršila Muchapeková „rozkázala vinohrad v Rovni strýkovi svojmu Muchovi ak tomu tri drejlinky vína“. Môj pradedo Alfons Mucha určite prežil mnoho krásnych okamihov s pohárom dobrého vína v ruke,“ doplnil k zisku zlatej medaily Marcus Mucha, výkonný riaditeľ Mucha Foundation. 

Na vašom súkromí nám záleží!

Tento web používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.