Striebro z Frankfurtu pre Mucha Sekt Demi Sec

mucha-sekt-demi-sec-frankfurt-international-trophy-2023-png

Značka Mucha Sekt sa môže pýšiť ďalším úspechom, tentoraz z prestížnej medzinárodnej súťaže Frankfurt International Trophy. Súťaž sa konala tento rok v apríli v nemeckom Frankfurte a ako ďalšia v poradí potvrdila, že Mucha Sekt patrí medzi špičkové svetové vína. Mucha Sekt Demi Sec inšpirovaný tvorbou Alfonza Muchu si z Frankfurtu odváža striebornú medailu.

 

Frankfurt International Trophy so svojimi 2 760 degustovanými vínami z 28 krajín je jednou z celosvetovo najdôležitejších degustácií. Súťaž má certifikáciu ISO 9001, ktorá potvrdzuje najvyššími štandardmi kvality a perfektne organizovanú degustáciu. Medzi porotcami zasadajú enológovia, sommeliéri, majitelia reštaurácií, producenti, vinári a znalci vína z Nemecka aj zo zahraničia. Získať tu medailové ocenenie je obrovský úspech a potvrdenie kvality oceneného vína. Medaila získaná na takej významnej súťaži je ďalším krokom k posilneniu renomé značky týchto skvelých sektov nielen na domácom trhu, ale aj v zahraničí.

 

Vína značky Mucha Sekt pochádzajú z prémiových vinárskych oblastí a podliehajú najnovším trendom v oblasti spracovania hrozna i samotnej výroby vína. Všetky produkty z elegantného radu ART DU VINS sú typické svojou ovocnou sviežosťou. „Naše produkty vynikajú nielen skvelými chuťovými kvalitami, ale aj na prvý pohľad zaujmú nevšedným dizajnom každej fľaše, ktorý čerpá z Muchovej nadčasovosti a zmyslu pre štýl a krásu. Frankfurt International Trophy ale nie je jediná súťaž, kde žneme úspechy. Naše sekty pravidelne vozia medaily z Berliner Wine Trophy, Prague Wine Trophy, TOP 77 vín v SR aj ďalších. Medaila z Frankfurtu je pre nás dôkazom, že naša práca a starostlivý výber hrozna majú zmysel a sú oceňované odbornou verejnosťou. Cieľom značky Mucha Sekt je prinášať našim zákazníkom kvalitné produkty s nezabudnuteľným zážitkom z chuti, a toto ocenenie nás motivuje k ďalšiemu zdokonaľovaniu,“ hovorí Zdzisław Tadeusz Dalecki, riaditeľ spoločnosti Soare sekt a.s.

 

Zákazníci spoločnosti Soare sekt a.s. si môžu vyberať z pestrej ponuky štýlových sektov z kolekcie Alfonza Muchy, ktorá obsahuje ako alkoholické, tak nealkoholické varianty. Sortiment je doplnený o jedinečnú kolekciu letných sektov typu ICE v bielej aj ružovej variante a tiež nealkoholické varianty.

 

Každá fľaša na sebe nesie iné Muchovo dielo. Štyri ročné obdobia boli pre umelcov veľkou inšpiráciou, pretože vytvoril dokonca dve rôzne série obrazov na túto tému so zhodným názvom Les Saisons. Jednu v roku 1896, druhú potom v prelomovom roku 1900. Séria vždy ukazuje štyri rôzne ženy, kedy každá predstavuje jedno zo štyroch ročných období. „Pre etiketu nášho produktu Mucha Sekt Demi Sec bolo vybrané Muchovo dielo Jar, ktoré umelec zobrazuje ako pôvabnú ženskú postavu v jemnej látke a s bohatou kyticou v ruke. Rovnako tak je možné vnímať aj tento náš výnimočný polosuchý sekt, pre ktorý je jemné perlenie a vôňa kvetov priam charakteristická. Výborne sa v ňom snúbi sa s delikátnym ovocným pozadím. Skvele sa preto hodí napríklad k jemným syrom,“ hovorí brand manažérka Soare sekt Barbara Kozielová.

 

Tento rok v júli uplynie už 163 rokov od Muchovho narodenia. „„Som veľmi rád za dlhoročnú spoluprácu našej nadácie so spoločnosťou Soare sekt. Sekty Soare sa tešia dlhodobej priazni ako českých a slovenských spotrebiteľov, tak odborníkov, čo dokazuje Strieborná medaila pre Mucha Sekt Demi Sec z prestížnej medzinárodnej súťaže Frankfurter Trophy. Navyše aj spojenie našej rodiny so svetom dobrého vína trvá už mnoho rokov. Prvá zmienka o ňom totiž siaha až do pätnásteho storočia, konkrétne do roku 1488, kde Voršila Muchapeková „rozkázala vinohrad v Rovni strýkovi svojmu Muchovi ak tomu tri drejlinky vína“. Môj pradedo Alfons Mucha určite prežil mnoho krásnych časov s pohárom dobrého vína v ruke,“ doplnil k zisku zlatej medaily Marcus Mucha, výkonný riaditeľ Mucha Foundation.

 

Na vašom súkromí nám záleží!

Tento web používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.